شنبه, 3 مهر 1400
طبقه‌بندی منطقه‌ای
> گروه اخبار > اخبار شورای شهر > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


حضور اعضای شورا در همایش بزرگداشت روز ملی شوراها
نگارنده خبر: روابط عمومی شورا
تاریخ ثبت:1393/2/11

صبح پنجشنبه 11 اردیبهشت همایشی تحت عنوان همایش بزرگداشت روز ملی شوراها در سالن شهید منتظر قائم استانداری و با حضور " چمران" رییس شورای عالی استانها و اعضاء شوراهای شهر و روستای استان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان و به نقل از روابط عمومی استانداری "محمد علی طالبی "با اشاره به گذشت 35 سال از صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) برای تشکیل شوراها و 15 سال از اجرایی شدن قانون آن ، این امر را فرصت مناسبی دانست تا با تجاربی که در رابطه با موفقیتها و ناکامیهای اندوخته شده شوراها- هم در زمینه امور دولتی و هم در زمینه امور مربوط به شوراها- کسب شده ، بازبینی مجددی پیرامون این نهاد اجتماعی صورت گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد، مهمترین ناکامی شوراها بعد از گذشت 35 سال از فرمان ارزشمند و پربار امام (ره) و 15 سال تجربه فعالیت آن را، عدم دستیابی به جایگاه واقعی و شایسته نهاد شورا دانست و گفت: بخشی از این وضعیت ناشی از شرایط خاص حاکم بر کشور مثل جنگ تحمیلی بود و بخشی نیز به باورهایی که در میان جامعه به لحاظ ساختاری در طول تاریخ در خصوص ساخت دولت متمرکز وجود دارد، بر میگردد.مشکلی که اجازه نمی داده تا نهادهای برخواسته از مردم امور را در دست بگیرند.
وی در ادامه این مراسم خاطر نشان ساخت: نکته ای که میخواهم بر آن تاکید کنم، باورهاییست که باید به شوراها داشته باشیم و متاسفانه این باورها ضعیف بوده و شاید در مقاطعی از سالهای گذشته، شوراها با چالشهایی مواجه بودند و این چالشها به خاطر همین باورها بوده است.
طالبی افزود:این باور باید در بدنه دولت به وجود بیاید که شورا نهادی برخواسته از مردم و نماینده اراده عمومیست که میتواند در کنار دولت به تسهیل امور بپردازد و بازویی توانمند برای دولت و نهادهای دولتی باشد. باوری که متاسفانه در گذشته با فراز و نشیبهایی مواجه بوده اما در دولت تدبیر و امید این اراده وجود دارد تا به نهادهای برخواسته از مردم توجه لازم صورت گیرد.

طالبی افزود: شوراها نهادی اجتماعی هستند که گستره مشارکت را با شکل گیری و حضور افراد مختلف در خود، وسیع کردند و از پراکندگی محیطی بسیار خوب، گستردگی اعضاء، فراگیری قومی ، جنسیتی و مذهبی شوراها میتوان به عنوان دیگر نقاط قوت آن یاد کرد.
وی شوراها را نهادی دانست که حضور و مشارکت بانوان در بدنه مدیریت کشور را زمینه سازی کردند و فرصت را برای جوانان و قومیتها فراهم نمودند.

وی در پایان با نقل این جمله رهبر معظم انقلاب در خصوص شوراها که : " بنیاد این نهاداجتماعی بر حد عمل گرایانه مشکلات عینی و مشخص مردم در شهر و روستاست و هدف آن راحت تر کردن و اخلاقی تر کردن زندگی شهروندیست و توفیق شوراها در دستیابی به این هدف سرمایه ارزشمند اعتماد عمومی را افزایش می بخشد و زمینه ساز حضور پرنشاط مردم در همه عرصه های پیشرفت و توسعه کشور می شود" خاطر نشان ساخت: این جمله باور و نگاه عمیق ایشان را به نهاد شورا نشان می دهد واگر تنها همین یک جمله را نصب العین خویش قرار دهیم ودر ویژگیهایی که ایشان در این جملات بیان کردند عمیق شویم ، خواهیم دید که برای رسیدن به نقطه ای که مقام معظم رهبری انتظار آن را دارند، چه پتانسیل ها و ظرفیتها و انتظاراتی باید داشته باشیم و آنگاه همه باید کمک کنیم تا در تحقق آن شرایط بکوشیم و از این مسیر بسیاری از مشکلات شوراها را حل و فصل نماییم.

 

 

 

عناوين مرتبط
همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد
ویژه برنامه صبح بخیر ایران در اردکان
جشن بزرگ گلریزان در اردکان برگزار شد.
صنعت فراموش شده در چیلونگری
نتایج مسابقه پیامکی کتابچه عبادت با طعم سلامتی اعلام شد
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا : حقوق شهروندی باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد
حفظ اصالت در نام گذاری معابر مسکن مهر
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر اردکان به مناسبت عید نوروز
شکوه حضور
پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت عید مبعث
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <