سه‌شنبه, 12 مرداد 1400
طبقه‌بندی منطقه‌ای
> گروه اخبار > اخبار شورای شهر > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


دومین نشست مطبوعاتی اصحاب رسانه
نگارنده خبر: روابط عمومی شورا
تاریخ ثبت:1392/12/17

روز گذشته دومین نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور اصحاب رسانه درسالن اجتماعات شهرداری برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان روز گذشته دومین نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور اصحاب رسانه درسالن اجتماعات شهرداری برگزارشد.

درابتدای این جلسه حجت الاسلام منصوری خواه رئیس شورای شهر ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و خوش آمد گویی به اصحاب رسانه ،به تعامل خوب رسانه ها با شورا و مجموعه شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای شورای شهر معتقدند یکی ازبهترین ابزارها که می تواند برنامه های شهرداری و شورا را به سمع و نظر مردم برساند همین حضور موثررسانه ها ست که امیدواریم این تعامل و همکاری صمیمانه درطول دوران چهارساله شورا همچنان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تصمیم شورا براین است که هر۳ماه یکبار نشست مطبوعاتی برگزارشود و این امربه حمد الله امروز محقق شده است افزود: نشست های مطبوعاتی می تواند آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیت های شورا و شهرداری را به صورت صریح و شفاف به اصحاب رسانه برساند تا مردم نیزاز این طریق بتوانند از تلاش ها و کوشش های خادمین خود در جهت رونق و آبادانی شهر باخبر شوند.

رئیس شورای شهر به جلسات متعدد شورای شهر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از برنامه هایی که با جدیت پیگیری نموده ایم تدوین برنامه ۱۰ ساله برای شهر است که این کار یکی ازکارهای ماندگار و خوب شورای چهارم است و امیدواریم هرچه زودتربه نتیجه برسد.

منصوری خواه بررسی بودجه سال آینده شهرداری را یکی دیگر از کارهای انجام شده شورا دریک ماه گذشته دانست و بیان کرد: دربودجه سال ۹۳ به طرح های عمرانی و فرهنگی توجه ویژه ای شده که انشا الله سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

درادامه مهندس مروتی شهرداراردکان به برنامه ها شهرداری اشاره کرد و افزود: باتوجه به اینکه نوروزامسال با شهادت بی بی دو عالم حضرت زهراء(سلام الله علیها) مصادف شده است شهرداری کلیه مراسم شاد و جشنهای نوروزی خود را به شیوه ای شایسته که هم در خور حضرت زهرا(س) و هم احترام به سنتهای ایام عید نوروز برگزار خواهد کرد.

وی درادامه درپاسخ به سوال مدیر مسئول نشریه کوثردرباره اقدامات شهرداری بابت جمع آوری زباله ها درایام نوروز گفت:در چهار نقطه شهر محلی برای دریافت زباله ها خشک از مردم در نظر گفته شده که شهروندان عزیز می توانند با مراجعه به این ایستگاه ها با تحویل زباله خشک ،ماهی قرمز و سبزه عید نوروز خود را به صورت رایگان دریافت کنند.

شهرداراردکان به فعالیت های خانه شهروند اشاره کرد و گفت: اعتلا و ترویج فرهنگ شهروندی ،زیبا سازی شهراز منظر فرهنگی،طراحی پارکها واماکن عمومی،برگزاری جشنها واعیاد ومراسمات مذهبی ،را ه اندازی سینما آزادی وفرهنگ سرای خانواده ازجمله فعالیت خانه شهروند درسال ۹۳ خواهدبود.

خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهروند سوالی درباره استقبال از مسافران نوروزی کرد که شهردار اردکان اظهار داشت: به منظور آشنایی هرچه بهتر میهمانان با مجموعه بافت تاریخی و گردشگری شهر، شهرداری اردکان چهلمین شماره نشریه داخلی نماد خود را به ویژه نامه ای درباره معرفی شهر اختصاص داده است.

وی تصریح کرد:کمیته استقبال ازنوروز نیز تشکیل شده که بحث زیبا سازی بافت تاریخی و همچنین راهنمایی مسافران نوروزی با همکاری انجمن چارسوق را با جدیت پیگیری می کنند.

 مروتی به راه اندازی رادیو آفلاین اشاره کرد و افزود: راهنمایی مسافران نوروزی ،آشنایی با مراکز تاریخی و گردشگری ، صنایع دستی، معرفی مفاخر و بزرگان شهر،معرفی محصولات اردکان و معرفی لهجه وگویش اردکانی از جمله اهداف راه اندازی این رادیو بوده است.

شهرداراردکان درپاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اردکان گویا درباره المان شهدای گمنام میدان امام خمینی گفت:طرحی با همکاری نظام مهندسی وگنجینه ایثار وشهادت وشهرداری دردست تهیه است وانشا الله عملیات اجرایی آن پس از تصویب نهایی به اجرا درخواهد آمد.  

وی همچنین درادامه پروژه احداث بلوار غدیر را یکی دیگر از کارهای اساسی شهرداری عنوان کرد وگفت: با احداث بلوار غدیر که از مدرسه استقلال تا کارخانه سیدالشهداء ادامه پیدا خواهد کرد مشکل بخش مهمی از رینگ شهری غرب شهر حل خواهد شد.

مروتی با بیان اینکه شهرداری احداث میدان بهشت را دردستور کارخود قرار داده است افزود:انشالله با تملک زمین های باقیمانده درسال ۹۳ عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

شهردار اردکان یکی از مشکلات پیش روی شهر اردکان را پروژه فاضلاب شهری دانست و افزود: اجرای پروژه فاضلاب شهری باعث کندی آسفالت کوچه ها و معابرشده وبا اتمام این پروژه، کار آسفالت معابر در اسرع وقت شروع خواهد شد.

درادامه اعضای  محترم شورای شهر به سوالات خبرنگاران درباره موضوعات مختلف پاسخ دادند.

عناوين مرتبط
شور و شورا
پیام تبریک رئیس شورای شهر به مناسبت صعود تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان
همایش روز ملی شوراها برگزار شد.
بازگشت والیبالیست اردکانی از مسابقات جهانی پرتغال
محسن ملت: "آموزش و پرورش باید در جهت ارتقای سطح آموزشی شهر اردکان بیشتر تلاش کند."
جلسه شورا با حضور محیط بانان محیط زیست
شصت و سومین جلسه شورای شهر/فوق العاده
مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اردکان برگزار شد/گزارش تصویری
نشست همدلی هم اندیشی شهردارها و اعضای شورای اسلامی شهرهای اردکان و میبد برگزارشد
دستهای بوسیدنی
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <