شنبه, 3 مهر 1400
طبقه‌بندی منطقه‌ای
> گروه اخبار > اخبار شورای شهر > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


رئیس کمیسیون فرهنگی: باید فضای مناسب برای مشارکت زنان فراهم شود
نگارنده خبر: روابط عمومی شورا
تاریخ ثبت:1392/12/7

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی اردکان شب گذشته جلسه بررسی مشکلات بانوان اردکان با حضور رئیس وا عضای کمیسیون فرهنگی شورا ،رئیس اداره ورزش و جوانان و بانوان فعال و دلسوز در حوزه زنان و خانواده درسالن جلسات شورا برگزارشد.

 در ابتدای جلسه محمد جواد شاکر رئیس کمیسیون فرهنگی شهرستان اردکان ضمن خیر مقدم به حاضرین به ویژه بانوان اظهارداشت: ما در شورای شهر جهت بررسی امور مرتبط با بانوان به نمایندگان و مشاورانی احتیاج داریم که به وسیله آنها بتوانیم مشکلات و مسائلی که تا به امروز به آن توجه نشده است را بررسی و در حد توان به آنها رسیدگی کنیم و امیدواریم با این کار بتوانیم یک گام بلند برای رفاه بانوان انجان دهیم.

وی هدف از برگزاری این جلسه را تشکیل کمیته خانواده و بانوان برای اولین بار توسط شورای اسلامی شهر دانست و افزود: بانوان یک بازوی توانمند برای جامعه هستند و نقش کلیدی آنها درپیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی بر هیچکسی پوشیده نیست.

رئیس کمیسیون شورای شهر تصریح کرد: ایجاد فضای مناسب و موثر برای مشارکت زنان و فراهم آوردن امکانات لازم برای برنامه ریزی و ساماندهی ظرفیت ها و توانمندی های زنان به همراه افزایش آگاهی های آنان از مباحثی است که باید مد نظر کمیته خانواده وبانوان گیرد.

شاکر به پیشنهادات ارائه شده توسط بانوان اشاره کرد و گفت: شهرداراردکان می تواند از توانمندیهای نظرات و پیشنهادات بانوان فعال در حوزه های مختلف شهری به طور شایسته ای استفاده کند.

در ادامه نماینده مشاورین به ارائه یکسری آمار و ارقام مربوط به مسائل روحی بانوان به ویژه دختران جوان در سطح مدارس و دانشگاه ها پرداختند که بتوان از آنها در پیشگیری و ایجاد انگیزه برای بانوان شهر در زمینه های ورزشی،تفریحی و مسائلی که موجب شادی و آرامش و تحرک بانوان استفاده کرد.

وی خواستار راه اندازی مکانی مناسبتر برای ورزش بانوان و همچنین اهمیت دادن اعضای شورا بخصوص کمیسیون فرهنگی بر ورزش بانوان  و قرار دادن یکسری از امکانات برای بانوان با کمک و حمایت اداره ورزش و جوانان شد.

 نماینده بانوان اظهار امیدواری کرد:امید است با فراهم کردن امکانات ،ورزش بانوان اردکان به استاندارد قابل قبول خود در سطح استان برسد.

در ادامه جاوید عیدانی عضو کمیسیون فرهنگی شورا ضمن ابراز تاسف از این آمار و ارقام اظهار داشت:ما باید یک فرهنگسازی قوی در امر ورزش و تفریحات مناسب انجام دهیم و راهی برای کسب زندگی شاد برای همشهریان بویژه بانوان انجام دهیم.

وی افزود:خوشبختانه ما به دنبال مشاورین متخصص برای ارائه راه کار و راه حل مناسب جهت ایجاد و زمینه سازی در خصوص برگزاری مراسماتی شاد و در خور مردم شهرستان اردکان هستیم و امید واریم با ایجاد انگیزه برای همشهریان بتوانیم شهری با مردمان شاد داشته باشیم.

درادامه ابوالفضل کارگر با تشکرازهمکاری گسترده شورای اسلامی شهرگفت: خوشبختانه ورزش بانوان اردکان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته وامیدواریم با حمایت شورا شاهد پیشرفت بیش ازپیش بانوان اردکانی در تمام حوزه ها باشیم. 

عناوين مرتبط
مراسم تجلیل از فعالین نوروز 93 با حضور اعضای شورای شهر
شورای شهر بدنبال کسب رضایت همشهریان است
سه شنبه ماندگار در ساختمان شورا
حضور عضو شورا در افتتاحیه کارگروه عکاسان
پیام تبریک رئیس شورابه خانواده شهید هسته ای اردکان
شکوه حضور
شکوه اعیاد شعبانیه
رئیس کمیسیون عمران خبر داد: ساخت و نصب پل‌های عابر پیاده مکانیزه در اردکان
پروژه های اجرایی شهرداری اردکان در هفته دولت/پوستر
در جلسه شب گذشته کمیسیون عمران شورا مطرح شد:
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <