شنبه, 3 مهر 1400
طبقه‌بندی منطقه‌ای
> گروه اخبار > اخبار شورای شهر > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


گام بزرگ فرهنگی
نگارنده خبر: روابط عمومی شورا
تاریخ ثبت:1392/11/29

رئیس کمیسیون فرهنگی : با تصویب شورای اسلامی شهر،سینمای آزادی توسط شهرداری اردکان تملک شد.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر صبح امروز طی جلسه ای که با حضور رئیس انجمن سینمای جوان کشور،فرماندار،شهردار و 6 نفر از اعضای شورای شهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان در محل فرهنگسرای حضرت آیت ا... خاتمی تشکیل شد،در خصوص خرید سینمای آزادی اردکان توسط شهرداری بحث و رایزنی به عمل آمد و نهایتا در این خصوص توافق به عمل آمد.

این توافق پس از تصویب شورای اسلامی شهر در جلسه رسمی امروز سه شنبه در دستور اقدام قرار گرفت.در این جلسه "حجت الاسلام حسینی پور" عضو شورای اسلامی شهر و اما جمعه موقت اردکان با ذکر حدیثی از معصوم به اهمیت تلفیق علم،فرهنگ و تجربه برای پیشبرد اهداف شهرهای اسلامی پرداخت و با مد نظر قرار دادن مشکل سینمای اردکان خواستار عامل و همکاری جهت تکمیل این مجموعه گردید.

"مهندس کمالی" نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردکان در جلسه مزبور ضمن خیر مقدم به مسئولین انجمن سینمای جوان کشور با تبیین دغدغه مجموعه شورای اسلامی شهر اردکان و شهرداری مبنی بر تامین نظر و نیاز شهر و مردم در مورد بازگشایی مجدد سینما گفت:

متاسفانه سینمای اردکان از بدو تاسیس تا کنون به دلیل اتفاقاتی که طی سالهای گذشته بر این مجموعه روی داده است،نتوانسته است نظر فرهنگی شهر را تامین کند و این مسئله به یکی از مشکلات این شهر و نیاز فرهنگی مردم تبدیل شده است و نظر تمامی اعضای شورای اسلامی تملک این مجموعه از طرف شهرداری و راه اندازی مجدد آن به عنوان سینما و سالن چند منظوره می باشد.

در این جلسه "محمد جواد شاکر" رئیس کمیسیون فرهنگی ضمن تقدیر از زحمات مجموعه مسئولین شهرستان خصوصا نماینده محترم مردم اردکان در مجلس آقای "دکتر تابش"، فرماندار اردکان "مهندس کمالی"،امام جمعه شهر "حجت الاسلام حسینی" و سایر کسانی که برای راه اندازی مجدد سینما نظر مثبت داشته و پیگیری نموده اند افزود:

این گام بزرگ فرهنگی به یک آرزو برای مردم تبدیل شده است و امیدواریم با خرید و تجهیز این مجموعه فرهنگی در جوار پارک بزرگ آزادی بتوانیم بخشی از اهداف فرهنگی شورای اسلامی شهر اردکان را تامین کنیم.

در ادامه مهندس مروتی شهردار اردکان ضمن خیر مقدم به ضرورت این مهم اشاره کرد و افزود:

با توجه به نیاز فرهنگی شهر به یک مکان فرهنگی تفریحی، ما برآنیم تا با همکاری و تعاملی که از سوی مسئولین انجام شده این مهم را به نفع هر دوطرف به سرانجام برسانیم که هم انجمن سینمای جوان در اردکان یک نمایندگی فعال داشته باشد و هم با این تملک قدمی بر رشد فرهنگ شهرمان برداشته باشیم و با خرید این مجموعه امیدواریم با تسریع در روند راه اندازی این مجموعه بتوانیم این امر را به زودی محقق سازیم.

فرماندار اردکان در این جلسه با تشریح برخی از پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولین برای تملک سینما،تاریخچه کوتاهی از عمر سینمای اردکان را بازگو کرد و افزود:

شهرداری و شورای شهر با این اقدام علاوه بر راه اندازی سینما،مقدمات انجام برنامه های مفید فرهنگی را فراهم نموده است.وی همچنین از آغاز به کار نمایندگی انجمن سینمای جوان در شهرستان اردکان خبر داد و افزود :

راه اندازی این انجمن در شهرستان اردکان موقعیتی بسیار مناسب جهت آموزش و تربیت فیلمسازان و هنرمندان این عرصه فراهم خواهد نمود.

گفتنی است جهت خرید آزادی اردکان مبلغ 7 میلیارد ريال از اعتبارات شهرداری اردکان به انجمن سینمای جوان کشور پرداخته خواهد شد.

عناوين مرتبط
انتخابات دومین هیئت رئیسه شورای شهر اردکان برگزار شد.
حضور اعضای شورا و شهردار در اولین جشنواره غذاهای بومی اردکان
بزرگترین همایش اتحاد مسلمین در روز قدس
جلسه مشترک دکتر تابش با شهردار و اعضای شورای شهر
حضور اعضای شورا در اولین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام
بازدید سرزده مسئولین از خانواده شهید محمود حیدری
گزارش تصویری از انتصاب فرماندار
بازدید امام جمعه،شهردار و اعضای شورای شهر از کارخانه میلشبار
شهد فطرت در روز عید فطر
دومین جلسه کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست برگزار شد.
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <