شنبه, 3 مهر 1400
طبقه‌بندی منطقه‌ای
> گروه اخبار > اخبار شورای شهر > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


بازدید مدیر کل میراث فرهنگی وگردشگری استان یزد از بافت تاریخی اردکان
نگارنده خبر: روابط عمومی شورا
تاریخ ثبت:1392/10/25

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان صبح امروز مهندس شرافت مدیر کل سازمان میراث فرهنگی وگردشگری استان یزد از بافت تاریخی اردکان بازدید کرد.

صبح سه شنبه مورخ 25 دی ماه 1392 مهندس شرافت مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد به همراه شهردار اردکان ،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرو رئیس میراث فرهنگی از بافت تاریخی اردکان بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید حجت الاسلام والمسلمین منصوری خواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان،روند رو به رشد مرمت و بهسازی در بافت تاریخی را خوب توصیف کرد و اظهار داشت :
خوشبختانه با وجود پتانسیل های خوبی که در بافت تاریخی اردکان وجود دارد و پیگیری هایی که توسط مسئولین امر ایجاد شده است امیدواریم که شاهد رونق هرچه بهتر و سریعتر این مجموعه در آینده نزدیک باشیم.

در حاشیه این بازدید مهندس مروتی شهردار اردکان به اهمیت حفظ و حراست از ابنیه تاریخی اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری اردکان در راستای نگهداری بافت تاریخی شهر، فعالیت گسترده ای را آغاز نموده و امیدواریم بتوانیم از میراث فرهنگی و معنوی گذشتگانمان به نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود:خانه های بسیار زیبا و دلنشینی دربافت تاریخی وجود دارد که مرمت و بازسازی و تغییر کاربری آنها رونق دوباره ای به این بافت خواهد داد.

شهردار اردکان با اشاره به لزوم توجه جدی به خانه هایی که قسمتی از آنها تعمیر شده است گفت: اگراین بناها به همین صورت رها شود مشکلات عدیده ای را به دنبال خواهد داشت ومسئولین امرباید هرچه سریعتربه وضعیت این خانه ها رسیدگی کنند.

مروتی خاطر نشان کرد: کف سازی و بدنه سازی بافت تاریخی شهر با همت سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری با جدیت درحال پیگیری است.

وی با بیان اینکه بافت تاریخی شهر یکی از مکان هایی است که بیشترین بازدید کننده وگردشگر را در نوروز دارد افزود: باتوجه به نزدیک شدن سال جدید سرو سامان دادن به این بافت ضروری است و شهرداری آمادگی لازم را برای همکاری با میراث فرهنگی وگردشگری در تمام زمینه ها جهت استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی را دارد.  عناوين مرتبط
به همت خیرین افتتاح شد
پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اردکان/گزارش تصویری
همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته محیط زیست
رئیس کمیسیون فرهنگی: از تمام پتانسیل ها برای نوروز امسال استفاده میکنیم
دیدار بسیجیان با امام جمعه
دومین جلسه کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست برگزار شد.
به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای
دومین انتخابات اعضای کمیسیونهای شورای شهر اردکان برگزار شد.
انتخابات دومین هیئت رئیسه شورای شهر اردکان برگزار شد.
تجلیل معلمان آموزشگاه 17 شهریور با حضور اعضای شورا
دوستان خدا قوت خسته نباشین ولی ای کاش سری به خانه مظلوم هم میزدید.
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <